Ismét elkezdődött egy tanév, rendesen, mint minden szeptemberben. Remélem a nyáron sokat játszottatok együtt, és ez a tanév abban lesz különböző a többitől, hogy évközben is sokat játszotok. Mondjuk úgy napi félórát. Ugye ez nem nagy „áldozat” azokért az előnyökért, ami ez együttjátszásból származik?
Tudom, hogy menthetetlenül itt a gyakorlás, az ismétlés időszaka, legalábbis ha azt akarod, hogy gyermeked ezt az évet is sikeresen zárja. Segítségül itt egy játék, amely átmenet a felhőtlen szórakozás és a gyakorlás között.
Egyébként van egy jó hírem, hamarosan megjelenik egy e-book, amelyben hasonló játékokat gyűjtöttem össze. Ezek a játékok varázslatosak, az unalmas gyakorlást egy csapásra felhőtlen szórakozássá változtatják át. Jól hangzik ugye?
A sokoldalú kocka
Sok oldalú, mert sokféleképp lehet vele játszani és ebben az esetben azért is sok oldalú, mert nem a hagyományos 6 oldalú kockára van szükség, hanem a 10 oldalasra. (Nagyobb játékboltokban, szerepjáték boltokban beszerezhető, megrendelhető.) Az sem tragédia, ha nincs ilyen kockátok, helyettesíthető az iskolai számkártyákkal, vagy egyszerűen egy csomag francia kártyából 1-10-ig kiveszed a lapokat.
A játék maga:
Három kocka szükséges. Az első két kocka értékét összeszorozzuk, majd a harmadikként dobott kocka értékével elosztjuk. A körben az kap pontot, akinek a legnagyobb hányados jött ki. Egy parti 12 pont eléréséig tart.
A kisebbek az összeadás és a kivonás műveletét gyakorolhatják ezzel a módszerrel.
Jó gyakorlást? Jó játékot!
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.